Borçtan Kurtulmak için Ek Gelir Fikirleri

10 Beğeni Yorum

Borçtan kurtulmak için ek gelir yöntemleri nelerdir merak ediyorsanız, tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Maaşım yetmiyor ek gelire ihtiyacım var diyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Devletten ek gelir ya da internetten ek gelir elde etme gibi birçok ek iş fikrini daha önce duymuşsunuzdur. Özellikle de masa başı ek iş arayanların sayısı hiçte azımsanmayacak boyutlarda.

Hayat şartlarının giderek ağırlaşması ile birlikte omuzlarınıza büyük bir borç yükü binmiş olabilir. Aslında günümüz de borçsuz kimse yok denilecek kadar azdır diyebiliriz. Eğer siz de borçtan bir türlü kurtulamıyorum ya da maaşım yetmiyor ek gelir ihtiyacımız var diyorsanız, birazdan vereceğimiz borçtan kurtulmak için ek iş fikirleri arasından birini tercih edebilirsiniz. Pek, borçtan kurtulmak için ek gelir yöntemleri nelerdir, borçtan nasıl kurtulunur, borçtan kurtulmak için hangi ek işler yapılabilir? İşte tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve faydalı olması umuduyla paylaşıyoruz. İşte detaylar…

Borçtan Nasıl Kurtulunur?

Borçtan kurtulmak ve borçsuz bir yaşam sürmek hiçte kolay sayılmaz aslında. Birçok kişi; sağlık sorunları, ekonomik kriz, iş gücü kaybı ve istihdam yetersizliği gibi nedenlerden dolayı borç almak zorunda kalabilir. Ekonomik dar boğaza girildiğinde öncelikle eşten dosttan borç para istenir.  Ancak günümüz şartlarında bu bazen mümkün olmaz. Çünkü herkes kendi yağıyla kavrulmanın peşindedir. Ya da birikimi olan tanıdıklarınız çok garantici bir kafa yapısında oldukları için ellerindeki parayı vermek istemezler.

Bu durumda mecburen bankaların yolunu tutmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer bankaların kredi kriterlerini taşıyorsanız birkaç gün içerisinde krediniz onaylanır. Ya bunun aksi bir durum söz konusu ise ve krediniz onaylanmazsa? O zaman da kara kara düşünmeye ve bu borçlardan nasıl kurtulacağınıza dair çözümler aramaya başlarsınız.

Eğer bu içeriği okuyorsanız muhtemelen büyük bir borcun altındasınız ve kurtulmak için çareler arıyorsunuzdur. Artık yeni borç yüküne girmeden mevcut borçlarınızdan nasıl kurtulmayı öğrenmek ister misiniz? O halde bu konuda neler yapabileceğiniz hakkında ki bilgilere hemen geçelim.

Borçtan Kurtulmak için Hangi Ek İşler Yapılabilir?

Şimdi geldik en can alıcı noktaya. O da borçlarınızdan kurtulmak için yapabileceğiniz ek gelir yöntemleri belirlemeye. Bizim birkaç naçizane tavsiyemiz olacak. Ancak siz bu fikirleri okurken kendinize en uygun olan ek iş fikrini benimseyebilir ya da bizim tavsiyelerimiz ışığında kendi ek iş yöntemlerinizi belirleyebilirsiniz. Borçtan kurtulmak için yapmanız gereken ek işlerden bazıları şunlardır:

El Becerilerinizi ve Yeteneklerinizi Paraya Çevirin

Borçtan kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey el becerilerinizi ve yeteneklerinizi değerlendirmek olacaktır. Çünkü insanlar ancak sahip oldukları bilgi ve becerilerini doğru kullandıkları zaman maddi bir kazanç sağlayabilirler. Bu işler için çok farklı seçenek var aslında.

Eğer takılara meraklıysanız takı tasarlayabilirsiniz, farklı tarzlarda örgüler hazırlayabilirsiniz, bez bebekler yapıp satabilirsiniz, kokulu mumlar hazırlayabilirsiniz ya da el lezzetinize güveniyorsanız lezzetli kek ve pastalar yaparak pastanelere satabilirsiniz.

Bunların dışında ev yapımı sarma mantı, içli köfte ve baklava gibi gıda ürünleri de en çok rağbet gren yemekler arasındadır.  Bu örnekleri çoğaltmak tabi mümkün. Ancak saydığımız bu işleri yaparak çok derecede ek gelir kazanan insanların olduğu bir gerçektir. Hatta bazı kişiler sadece bu iş tam zamanlı yaparak aylık geçimini sağlamaktadır.

Mutlaka Okuyun: Evde Takı Hazırlayarak Para Kazanma

Tweet Atarak Para Kazanabilirsiniz!

Eğer el becerileri size göre değilse internetten para kazanma yollarından birini deneyebilirsiniz. Bu yıllardan biri de tweet atarak para kazanmak. Üstelik bu işi yaparken mevcut iş yoğunluğunuzda bir aksaklık olmaz. Yattığınız yerden para kazanabilirsiniz desek hiçte abartmış olmayız.

Tweet atarak para kazanmak nasıl mı oluyor? Hemen söyleyelim son derece basit ve keyifli bir iştir. Eğer ben bu işi yapabilirim diyorsan öncelikle bilmen gereken bazı püf noktalarını öğrenmen gerekiyor.

Bunun için öncelikle twitter kullanmayı çok iyi bilmeniz ve twitter mantığını çözmeniz gerekiyor. Tabi birde yüksek takipli bir twitter hesabınızın olması şart. Tüm bu şartları taşıyorsanız firmalarla ve markalarla iletişime geçebilirsiniz.

Bu marka ve firmalara ait paylaştığınız her tweet için haftalık ya da aylık düzenli bir gelire sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu iş zamanınızı çok fazla almaz ve boş zamanlarınızı değerlendirerek kolayca para kazanmanızı sağlar.

Kullanmadığınız Telefon ve Diğer Eşyalarınız Satın

Borçtan kurtulmak için ek iş fikirleri arasında size az ama garanti para kazandıracak yöntemlerden biri de eski telefonlarınız ve kullanmadığınız eşyaları satmanızdır. Kullanmaktan sıkıldığınız eski telefonlarınız varsa bunları ikinci el olarak satmaya karar verebilirsiniz. Üstelik telefon satışları en kolay alıcı bulan ürünler arasındadır. Böylece bir kenarda boşu boşuna bekleyen telefonunuzun başka birini kullanmasını sağlayabilir, siz de ufak bir gelir elde edebilrisniz.

Diğer bir yöntem ise uzun süredir giymediğiniz kıyafetlerinizi tekrar gözden geçirin ve yeni olanları bir kenara ayırarak ikinci el satışı yapılan platformlarda satın. Letgo, dolap ve bunlara benzeyen pek çok güvenilir uygulama var. Bunlardan birine üye olarak ikinci el eşyalarınızın satışını gerçekleştirebilirsiniz. Sadece kıyafet değil. Bisiklet, oyuncak, çocuk eşyaları, beşik vb. daha birçok çeşitte eşyanızı bu sitelerde satışa sunabilirsiniz.

Broşür Dağıtımı Yapın

Özellikle gençlerin ve öğrencilerin yapabileceği ek iş fikirleri arasında broşür dağıtmak en kolay ek gelir yöntemleri arasında sayılır. Açılışlarda, tanıtımlarda ve marketlerin insert dağıtımlarında çalışarak dağıttığınız broşür başına para kazanabilirsiniz. Bazı firmalar broşür dağıtmak için günlük 70-120 lira gibi sabit ücret de ödemektedir. Hafta içi çok faza bu işe vakit ayıramayabilirsiniz. Ancak sadece hafta sonu çalışarak bile ayda 600 lira gibi bir ek gelire sahip olabilirsiniz.

Canlı Yayın Yaparak Para Kazanın

Özellikle Youtube’dan para kazanma yolları her geçen gün artıyor. Ev hanımları, uzman psikologlar, şowmenler ve daha birçok meslek erbabı youtube videoları yükleyerek daha geniş kitlelere ulaşmak istiyor. Son yıllarda yotube trendlerine olan bir uygulama var ki hem keyifli zamanlar geçirebiliyorsunuz hem de para kazanabiliyorsunuz. Nedir mi o? Tabi ki canlı yayın yaparak para kazanmak.

Eğer canlı yayın yaparak kolay para kazanma yöntemlerini arıyorsanız en doğru yerlerden birindesiniz. Yapmanız gereken ilk şey, ilgi alanınıza ait bir yotube kanalı oluşturmak ve önceden çekmiş olduğunuz ilgi çekici videoları yüklemek. Daha sonra geniş bir takipçi listesine ulaştığınızda online olarak canlı yayın yaparak para kazanabilirsiniz. Bunlardan birincisi canlı yayın başına belirli bir ücret koymak ya da ücretli abonelik oluşturmak.

Bu gibi uygulamaları daha çok twitch uygulamalarında görüyoruz.  Diğer bir para kazanma yöntemi ise birçok ünlü markadan reklam tanıtımı almak ve bu reklamları kanalında paylaşmak. Bu işi yaparak milyonlar kazanan kişilerin olduğunu hepimiz biliyoruz öyle değil mi? O zaman sizde bu kervana katılabilir ve ünlü bir youtuber olabilirsiniz. Bunun için biraz sabır ve cesaret yeterli olacaktır diye düşünüyoruz.

Nasıl Youtuber Olunur? Merak ediyorsanız TIKLAYIN.

Online Anketlerden Para Kazanın

Online anketlere katılarak da az da olsa kısmi bir para kazanma şansınız olabilir. Özellikle borçtan kurtulmak istiyorsanız önünüze çıkan hemen hemen her türlü fırsatı değerlendirmeniz gerecektir. Günümüzde birçok anket firması online anketlere katılan kişilere anket başı para ödemektedir. Bu firmalara ulaşarak hemen bir profil oluşturun ve mail adresinize gelen anket bildirimlerine tıklayarak size atanan anketlere katılın.

İlginizi Çekebilir: Yattığın Yerden Para Kazanma Fikirleri

Şimdilik bu kadar diyoruz ve borçtan kurtulmak için ek gelir yöntemleri dışında yapmanız gerekenleri ve önlemleri içeren yazımızı en kısa sürede güncelleyeceğimizi belirtmek isteriz. Borçsuz harçsız günlerde buluşmak dileğiyle….

 

 

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.