Ev Hanımlarına Kolay Para Kazandıracak İş Fikirleri

18 Beğeni Yorum

Gerek kişisel tercihlerinden dolayı gerekse çocuklarının bakımı için dış dünyada çalışmayan ev hanımlarının birçoğu “keşke benimde bir gelirim olsa” dediklerini duyar gibiyiz. Çocuklarını daha iyi şartlarda yetiştirebilmek için kariyerlerinden bile vazgeçen ve hedeflerini bir süreliğine erteleyen kadınlar evde de boş durmak istemiyor. Bu nedenle aldıkları eğitime ve yeteneklerine göre evde ek işler yaparak hem motivasyonlarını yükseltmek hem de aile bütçelerine katkı sunmak istiyorlar.

Ev hanımlarının bu beklentilerine biz de kayıtsız kalamadık ve onlara en kolay para kazandıracak iş fikirleri ile ilgili bilgiler vermek istedik. Eğer siz de evinizin konforunda para kazanmak istiyorsanız aşağıda verdiğimiz detayları dikkatlice inceleyerek bunu başarabilirsiniz. İşte evli ve çocuklu ev hanımlarının para kazanabilecekleri ek işler listesi:

Ev Hanımlarına Para Kazandıracak 5 Harika İş Önerisi

Teknolojiyle birlikte internetin yaygın olarak kullanılması ev hanımlarının evlerinden çıkmadan para kazanmalarını kolaylaştırıyor. Hatta sabah 8.00 akşam 17.00 çalışmak istemeyen birçok kadın bile home ofice çalışma şekline yöneliyor. Bunun yanı sıra yaşam şartlarının ağırlaşması ve aylık giderlerin artması nedeniyle emekli ve öğrencilerinde yapabilecekleri ek işler her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Aşağıda listelediğimiz ek iş fikirlerinden kendinize uygun olanı seçebilir ve aylık düzenli bir gelire sahip olabilirsiniz.

1.Çeşitli Organizasyonların Planlamalarını Yapın

Düğün, nişan ve doğum gibi etkinliklerinin ya da halka açık olan organizasyonlarına yardımcı olarak para kazanabilirsiniz. Anlaştığınız kişi ya da kurumlarla düzenlenecek olan davet organizasyonu için telefon görüşmeleri yapmak, mekânı kontrol etmek, oturma planı hazırlamak ve en iyi fiyatları belirlemek gibi konularda destek olabilirsiniz. Böylece yapmış olduğunuz bu yardımlar karşılığında saat başı ücret kazanabilirsiniz.

2.İnternet Üzerinden Online Ders Verin

Eğitimli bir anneyseniz yılların bilgi birikimin para dönüştürmeniz çok kolay. Almış olduğunuz eğitimlerin ve diplomaların boşa gitmesini istemiyorsanız ilgi alanınızdaki konularda internet üzerinden ders verebilirsiniz. Böylece hem kendi alanınızdan kopmamış olursunuz hem de düzenli bir kazanca sahip olursunuz. Ayıca başkalarına yardım etme hissi psikolojinizi de olumlu yönde etkileyecektir.

3.Evinizde Çocuk Bakıcılığı Yapın

Eğer çocukları çok seviyor ve bu konuda kendinize güveniyorsanız, kendi evinizde çocuk bakım hizmeti vererek dadılık yapabilirsiniz. Böylece hem kendi çocuklarınızla ilgilenme şansına sahip olur hem de güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Özel çocuk bakım hizmetlerinin çok pahalı olduğu düşünüldüğünde evinizin bir bölümünü sadece bakımını üstlendiğiniz çocuklar için tahsis edebilirsiniz. Ancak birden fazla çocuğa evde bakım hizmeti verebilmeniz için bazı resmi prosedürleri mutlaka incelemelisiniz.

Mutlaka Okuyun: Evde Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

4.Sağlıklı Ev Yemekleri Hazırlayıp Satın

Çalışma hayatına yoğun bir şekilde dahil olan kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Dolayısıyla akşam eve gelen kadınların birçoğu yemek hazırlamak konusunda zorlanıyor. Bu kişiler ise tercihlerini fast-food yerine daha çok sağlıklı ev yemeklerinden yana kullanıyor. El lezzetinize güveniyor ve ben çok güzel yemekler yapabilir diyorsanız, sağlıklı ev yemekleri yapıp satabilirsiniz.

5.E-Kitap Yazın ya da E-Kitap Seslendirmesi Yapın

Akıllı cep telefonlarının hemen hemen herkes tarafından çok fazla kullanıldığı düşünülerse internet üzerinden para kazanmak en mantıklı iş fikirlerinden biridir. Öyle ki artık basılı kitap okuyanların sayısı her geçen gün azalıyor. Birçok kişi ders notlarını, hikâye, roman ve hikâye gibi edebi eserleri artık pdf formatında okuyor. Bu nedenle aldığınız eğitime göre siz de bilgi birikiminizi yazıya dökerek e-kitap oluşturabilirsiniz. Ya da diksiyonunuz iyiyse sesli kitap dinlemek isteyenler için hazırlanan sesli e-kitap projelerine da katılabilir, az da olsa bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Ve….

Gördüğünüz üzere ev hanımlarının da evlerinden çıkmadan para kazanabilecekleri ek iş fikirleri mevcut. Yukarıda verdiğimiz iş önerilerinin dışında elbette çok daha fazla ek iş fikri mevcut. Bu konudaki yaptığımız araştırmaları derinleştirdikçe sizlere evde yapılabilecek en kolay ek iş fikirlerini paylaşamaya devam edeceğiz. Farklı iş fikirlerini incelemek için Tıklayınız.

 

 

 

 

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.