Evde Deri Dikimi Yaparak Para Kazanma

26 Beğeni Yorum

Evde Deri Dikimi Yaparak Para Kazanma

Birçoğumuz geçim için evimde para kazanmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim diye düşünür dururuz. Eğer gerçekten evde iş yaparak para kazanmak istiyorsanız birçok araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırmaları yaparken kendinize en uygun olan ve yapabileceğiniz işi bulmaya çalışmalısınız. Evde el işi yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız eğer elinizin en yatkın olduğu işleri seçerek genellikle daha hızlı olabilirsiniz. Buda size daha kısa zamanda daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır. Eğer eliniz dikiş işine yatkın ise ve dikişinize güveniyorsanız deri dikimi işini yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şeylerden birisi deri işi ile uğraşan firmalara ulaşmak ya da yakın çevrenize bulunan evlere işveren yerlere başvurabilirsiniz. Deri işi ile uğraşan fabrikaların hemen hemen tamamı ürünlerinde deri dikimi yaptırmakta ve kullanmaktadır. Fabrikalardan size dikmeniz için deri cüzdan, kemer, çanta, ayakkabı, kılıf gibi ürünlerin tek parça halinde hazırlanmış kalıplarda kesilmiş deriler teslim edilecek. Aynı şekilde dikim esnasında kullanacağınız iğne, deri iplik, eldiven, dikim sırasında yere sereceğiniz örtü, deriler kokacağı için takacağınız ağız maskesine kadar tüm ekipmanlar firmalar tarafından size teslim edilecek.

Deri Dikim İşi Nasıl Yapılır?

Deri dikim işinde yapacağınız işlemler oldukça basittir. Verilen derilerin dikeceğiniz kısımları zaten işaretli olarak size gelecektir. İğneye takacağınız deri iplikle, derileri işaretli yerlerinden normal dikiş yapar gibi yâda ürünün size verilen modeline göre zikzak çeker gibi dikerek kolay bir şekilde dikeceksiniz. Zaten firmadan gelecek olan görevli, verilen derileri nasıl dikmeniz gerektiğini, iğne ve deri iplikleri nasıl kullanmanız gerektiğini detaylı bir şekilde eğitim vererek size gösterecek ve anlatacaktır. Dikim işleminin tamamladıktan sonra ürünleri teslim edebilmek için kolilerine yerleştirerek paketlemesini de yapıp işi sorunsuz bir şekilde teslim etmeniz gerekir. Firma ile anlaşmanız yüksek ihtimalle ürün başına fiyatlandırma şeklinde olacağından teslimattan önce sayım yapmalısınız.

Deri dikim işi ne kadar kazandırır? Başvuru nasıl yapılır?

Deri dikim işlerinde kazanacağınız fiyatlar firmadan firmaya ve dikeceğiniz iş modelinin zorluğuna göre değişecektir. Dikimi düz olan işlerden ortalama ürün başına 40 kuruş civarında kazancınız olabileceği tahmin edilebilir. Dikimi daha detaylı ve daha zor işlerden ise ortalama ürün başına 60 kuruş – 1 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz. Kazanacağınız tutarlar işin zorluğuna göre değişebileceği gibi hızınıza göre de değişir. İşleri hızlı bir şekilde dikip teslim edip daha fazla iş alarak kazancınızı arttırabilirsiniz. El becerinize ve hızınıza göre dikim işinden ortalama aylık 1.000 TL – 1.400 TL arasında para kazanılabilir. Bu iş bir nevi el sanatlarından para kazanma işine girmektedir. Bu sayede bir sanat yaparak hobi edinmiş olabilirsiniz. İşveren firmalar gelen tüm başvuruları inceledikten sonra iş durumuna göre sırası ile geri dönüş yapacaklardır.

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.