Evde Gözlük İpi Hazırlama Ve Paketleme İşi

30 Beğeni Yorum

Evde Gözlük İpi Hazırlama Ve Paketleme İşi

Dünyada gözlük kullanım oranı gün geçtikçe artmaya başladı. Gözlük satışlarında artış, yeni bir sektör olan gözlük aksesuarları satışının artmasına yol açtı. Birçok kişi bu alanda ürün imalatı ve satışı yapmaya başladı. Gözlük aksesuarlarından birisi gözlük ipi olarak herkesin bildiği ve çok tercih ettiği bir üründür. Gözlük ipi sayesinde gözlüklerin düşme tehlikesi ortadan kaybolur. Satın alınan gözlüklerin paketinde çıkan gözlük ipi, aynı zamanda ayrı olarak da satılmaktadır. Birbirinden farklı birçok modeli olan gözlük ipi, sayesinde birçok kişi ek gelir elde etmektedir. Gözlük aksesuarları imalatı yapan fabrikalar, gözlük ipini satışa hazır hale getirmeden önce bazı hazırlama ve paketleme işlemlerinden geçirirler. Dönemsel olarak çok yoğun olan firmalar, bu işlerin bir kısmını anlaştıkları ek işveren firmalar aracılığı ile dışarıda yaptırarak, iş yüklerini azaltırlar. Bu sayede iş imkânını artırarak kendi işlerini de hızlandırıyorlardı. Ek iş olarak yapabilir kendinize küçük bir bütçe yaratabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kolay gözlük ipi yapımı tekniklerini internetten bile öğrenebilirsiniz. Gözlük işi süsleme ve paketleme işleminde hızlanmanızı sağlayacaklardır. Gözlük ipi malzemeleri de size temin edilecektir.

Gözlük ipi paketleme işi nasıl yapılır?

Gözlüklerin kulak kısmına gelen bölümüne takılarak kullanılan, gözlüğün kayıp düşmesini engellemek için özellikle gözlük takan çocuklar için çok tercih edilen gözlük aksesuarına gözlük ipi denir. Son dönemlerde yaygın olarak kullanılan gözlük ipi, talepler doğrultusunda farklı renk ve modellerde üretilir, ihtiyaçtan çok aksesuar olarak kullanılmaktadır. Evinizde gözlük ipi tasarımı ve paketlemesi yaparak para kazanma imkânı oluşturmuştur bu durumlar. Gözlük iplerinin türleri bulunmaktadır, firmalar üretimlerine göre sizlere malzemeleri sunacak ve yapım aşamasını göstereceklerdir. Zincirli gözlük ipi, lastik gözlük ipi, silikon gözlük ipi gibi birbirinden farklı renk ve modellerde gözlük ipi çeşidi bulunmaktadır. Firmanın size getirdiği malzemeleri kalite kontrol işleminden geçirmeniz istenecektir. Kalite kontrol işleminde imalat aşamasında yıpranmış, incelmiş, deforme olmuş aksesuarlar varsa bunları kontrol ederek ayırıp paketlemeden firmaya geri iade edeceksiniz. Kontrol ettiğiniz zaman sağlam ürünleri ise firmaların size vereceği özel ambalajlarına, her bir ambalaja 1 adet gelecek şekilde gözlük iplerini yerleştirip paketleme işini tamamlayacaksınız. Eğer firma sizden gözlük ipini süslemenizi ya da onu kendiniz yapmanızı istiyor ise en son paketleme işlemini yapacaksınız.

Gözlük ipi paketleme işi ne kadar kazandırır?

Evde birçok kişinin hazırlayarak para kazandığı gözlük ipi yapma ve paketleme işi ile aylık ortalama 1.000 TL ile 1.400 TL arasında kazanç sağlamanız mümkün. Kontrol edip, hazırlayıp, paketlediğiniz her gözlük ipi paketi başına kuruş olarak ödeme hesaplanır. Bu tür iş modellerinde sürümden para kazanacağınız için ne kadar seri ve pratik olursanız, kazancınızda ona göre artacaktır.

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.