Evde Sabun Yaparak Para Kazanma Rehberi

20 Beğeni Yorum

Ek gelir yöntemleri arasında dikkat çeken evde sabun yaparak para kazanmak fikri hem keyifli bir hobi hem de kazançlı bir ek iş fikridir. Evde sabun yapmak hakkında bilmek istediğiniz her şey yazımızda..

Hayat inanılmaz derecede hızlı ilerlemekte. İlerlerken de beraberinde getirdiği fırsatları yakalayanlar ve göz ardı eden, temel iki kitle oluşturmakta. Algıları açık olmak bu hızlı değişkenlikte oldukça önemli. Her değişiklik yeni bir ihtiyacı belirlerken, fırsatını da sunmaktadır. Konumuz olan evde sabun yaparak para kazanmak da algısı açık ve fırsatı yakalayabilen önemli bir bakış açısıdır elbet. Sabun yaparak ne kadar para kazanılabileceğini çalışma azminize göre değişecektir.

Evde Sabun İşi Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle hem fikir olunacak bir durum varsa, o da her evde muhakkak içeriği ve özelliğinden bağımsız olarak, sabunun kullanılıyor olmasıdır. Hele ki günümüz Korona kabusunda, genelde hijyene özellikle de sabunla temizliğe olan vurgu varken sabunun ve sabun üretiminin önemli bir çıkış yakalamış olması oldukça doğaldır.

Peki, nereden çıktı bu evde sabun yapma işi?

İlk çağlara kadar giden sabun kullanımı modern standartta üretimine ancak 19. yüzyılda sahip olmuş ve günümüzde de gerek katı gerek sıvı çeşitli içerik ile formda hayatımıza bu şekilde eşlik etmeye devam etmektedir. Hayatın içerisinde kullanım sirkülasyonu bu kadar yoğun olan bu ürünün de her zaman aralığında elbette ki talebi olacaktır. Fakat bunun en güzel yanı günümüzde bir fabrikaya gerek duymadan, bu ürünü evinizde de kolaylıkla üretebileceğimizin bilgisine sahip olmamızdır.

Çoğu kişi interneti olumsuz görme eğiliminde. Oysa ki iyi alanda kullanan herkes için sınırsız bilginin kaynağı. Kolaylıkla internet aracılığıyla izleyeceğiniz video veya bir site üzerinden yönlendirmeler ile sabun üretimi için hangi malzemeler gerekli ve nasıl sabun haline getirildiğine öğrenmeniz dakikalık bir durumdur.

Ev Konforunda Kazancın En Karlılarından Sabun Üretimi İşi

Zamanın değişimine bağlı olarak ihtiyaçlar da artmıştır. Değişen dünya maliyetlerini de beraberinde getirmekte. Hayat koşullarında ve finansal dengelerdeki sürekli oynamalar bütçelerde açıklara sebep olmaktadır. Tam da bu noktada gerek hali hazırda işi olanlar, bütçeye ek katkı yapma amacı, gerekse de tüm aylık giderleri karşılama amaçlı evde sabun yaparak para kazanmak işi oldukça cazip görünmektedir. Oldukça düşük maliyetlerle kendi performans ve hedef büyüklüğünüzün paralelinde hatırı sayılır gelir imkânı ile karşı karşıyasınız.

Evde Sabun Üretmenin Temel Basamakları

Çeşitli renk ve koku içeriğinde sabun üretmek için gerekli malzemeler hem kolaylıkla bulunabilir hem de fiyatları makul içeriktedir. Evde sabun üretimi için gerekli temel malzemeler şunlardır;

  • Hangi kokuda sabun üretecekseniz ilgili esans (gül, lavanta, portakal vb)
  • Silikon sabun kabı
  • Gözlük (sabun yapımındaki bazı kimyasal bileşenlerin yıkıcı etkisinden korunma amaçlı)
  • Temiz kül veya beyaz soda
  • Karıştırıcı (genellikle tavsiye edilen tahta kaşıktır

Evde Sabun Nasıl Yapılır?

İlgili malzemeleri temin ettikten sonra sabun yapımını seçeceğiniz odayı havalandıracak şekilde oluşturun. Zira kostik kimyasalı solunum sadece gözlerinize değil solunum yoluyla da sizlere rahatsızlık verecek durumdadır. Daha sonra da genelde önerilen ölçeklerden olan ve sizlere örnek olarak aşağıda sunduğumuz adımları izleyerek üretimi gerçekleştirin. Öncelikle 100-150 ml kadar zeytinyağını bu işlem için seçtiğiniz bir tavada ısıtın.

İkinci aşamada ise karışım olarak seçtiğiniz kül veya kostik sodayı ekleyip blender veya herhangi bir karıştırıcı yardımıyla jel kıvamına ulaşana kadar iyice karıştırın. Hangi esansı isterseniz sabun kalıbına jelle birlikte doldurun (karışım kalıpta 24 saat bekletilmelidir. 24 saat tamamlandıktan sonra da sabun kalıptan çıkartılır ve bir ay nemsiz bir odada yine beklemeye alınır. Sabunumuzun bir ayı dolduğunda ise kullanıma ve müşteriye hazır haldedir demektir. Sabunlar üretildi ise müşteriyle karşılaşma zeminlerine sıra gelmiştir demektir.

Bunu yapma amacımız kazanç sağlamaktı. Bu aşamadan sonra hangi yolları izleyebilirim diyorsanız size önerilerimiz aşağıda sıralanmış durumdadır. Herkesin etki alanı farklıdır. Siz çok geniş bir çevreye sahip olup onlara telefon aracılığı ile durumu bildirip sipariş alabilirsiniz.

Evde Sabun Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Evde sabun yaparak para kazanmak aslında o kadar da zor değildir. Bunun için biraz cesaret, biraz kararlılık ve biraz da sabır gösterdiğiniz takdirde siz de evinizde ek gelir elde edebilirsiniz. Aylık olarak kazanacağınız meblağa gelecek olursak; bu konuda net bir rakam vermek sizi yanıltmak olacaktır. Çünkü günlük olarak ürettiğiniz sabun miktarı ve ürettiğiniz sabunları pazarlama stratejileriniz bu işten kazanacağınız parayı etkileyen en önemli faktörlerdir. Genel olarak bir rakam verecek olursak; ayda 500-2000 lira gibi para kazanmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal medya sayesinde herkes herkese ulaşabiliyorken sizlerin de ulaşması o denli kolay olacaktır. Üstelik zaten en çok tercih edilen ve verimli sonuçlar aldıran, satış platformu olduğu da günümüzün gerçeğini oluşturmaktadır. Sabunların görselleri ve fiyatları hakkında paylaşım ve bilgilendirme yaparak kolaylıkla müşteri edinmeniz olası bir durumdur. Doğrudan firma yetkililerini arayarak ve görüşmeler sağlayarak sabunlarınızı pazarlama seçiminde de bulunabilirsiniz.

Peki, ülkemizde ki sabun piyasası nasıl?

Ülkemizde ve dünyada sürekli talebi yüksek seviyede devam eden ve herkese tabir caizse ekmek sunan bir durumdadır. Hijyen günümüzde ve anlaşılan gelecekte de oldukça önemli olmaya devam edecek, sabun da bu önemin merkezinde yer alacaktır. O halde ister yarı zamanlı ister tam zamanlı evde sabun yaparak para kazanmak amacında olanların her zaman kazançlı çıkacakları da o kadar garanti gözükmektedir.

Mutlaka Okuyun: Evde Sarma Sararak ve Mantı Hazırlayarak Para Kazanma

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.