Evde Takı Hazırlayarak Para Kazanma

37 Beğeni Yorum

Evde Takı Hazırlayarak Para Kazanma

Evde ek iş yaparak ek gelir elde ederek aile bütçesine katkıda bulunmayı kim istemez ki. Evde takı işi yapmak ek gelir konusunda sizin için önemli seçeneklerden birisidir. Tasarım takılar sadece kadınlara değil aynı zamanda erkeklere de hitap ediyor. Takı çeşitleri arasında kolyeler, bileklikler, yüzükler, tespihler ve kol düğmesi gibi aksesuarlar öne çıkmaktadır. Hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız çok çeşitli takı modelleri tasarlayarak siz de aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca takı tasarlama konusunda kendinizi geliştirmek isterseniz ücretsiz halk eğitim kurslarına da katılabilirsiniz. Takı tasarlama konusunda öne çıkmak için özgün tasarımlar yapmanız önemlidir. Kendinizi takı tasarımcısı olarak yetiştirmek için tasarım takılar konusunda çalışmanız ve değişik takı modelleri üzerine araştırma yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Takı denilince, boncuklar, zincirler, rengârenk taşlar akla gelir ancak farklı olmak adına daha özgün takı malzemeleri de kullanabilirsiniz. Mesela kullanılmayan atık malzemeleri kullanarak değişik takılar tasarlayabilirsiniz. Kâğıt üzerinde basit çizimler ile özgün tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Takı Tasarımı Satışı

Takı işi karlı mı diye düşünüyor iseniz bazı şeylere karar vermeniz gereklidir. Takı tasarlamaya karar verdikten sonra kendi başınıza mı çalışmayı yoksa bir marka adına çalışmayı mı tercih edeceksiniz. Eğer bir marka adına çalışacaksanız işverenin size göndereceği taşlar, teller ve diğer malzemeler ile sizden istenen sayıda takıyı hazırlayıp zamanında teslim etmeniz yeterli olacaktır. Bu tür markalara internet aracılığı ile ulaşabileceğiniz gibi yaşadığınız şehirdeki takı satan dükkânlara, bijuteri mağazalarına da başvurabilirsiniz. Eğer kendiniz özgün tasarım modelleri yapmayı ve kendiniz satmayı düşünüyorsanız malzeme temininden satış aşamasına kadar yapacaklarınıza kadar her şeyi planlamalısınız. Öncelikle hangi modelleri yapacağınıza dair bir araştırma yaparak gerekli malzemeleri nereden temin edeceğinizi, ne kadar sermaye ayıracağınızı, tespit etmelisiniz. Daha sonra tespit ettiğiniz modelleri hazırlayarak satış aşamasına geçebilirsiniz. Hazırladığınız takı modellerini arkadaş çevrenize, komşularınıza satarak işe başlangıç yapabilirsiniz. Ürettiğiniz takı modellerini, el yapımı takılar satan bijuteri mağazalarında ve el sanatlarının satıldığı çarşılarda, sosyete pazarlarında satabilirsiniz, ayrıca satış konusunda interneti de kullanabilirsiniz. Internet satışı için sosyal medya uygulamaları önemli bir pazardır. Ayrıca direkt satış yapabileceğiniz satış sitelerini kullanabilirsiniz. El işi takı satışı konusunda belirli bir seviyeye geldikten sonra işlerinizi büyütmeyi düşüne bilirsiniz. Kendi internet sitenizi açabilir kredi kartı ile online ödeme alabilirsiniz bu sayede daha fazla satış imkânı sağlayarak pazara hâkim olma şansınız olacaktır.

 

Takı Tasarımı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işten kazancınız öncelikle seçeceğiniz yönteme göre değişecektir. Bir arma için tasarım takılar hazırlayacaksanız parça başı para alacaksınızdır. Hazırlayacağınız takı modeline göre aylık 500 – 1000 TL gelir elde edebilirsiniz. El yapımı takılarınızı kendiniz pazarlamayı seçerseniz kazancınız daha fazla olacaktır. Değerli taşlar kullanarak hazırlayacağınız takı modellerinden elde edeceğiniz gelir daha da yüksek olacaktır

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.