Filografi Hazırlayarak Para Kazanma

42 Beğeni Yorum

Filografi Hazırlayarak Para Kazanma

Filografi Nedir?

Sağlam bir ahşap zemin üzerine çakılmış çivilerin üzerlerinin telle ya da renkli iplerle belirli motifler oluşturacak şekilde geçirilmesiyle oluşturulan el sanatına filografi denilmektedir. Diğer el sanatlarında olduğu gibi büyük bir sabır istemektedir.  Filografi yapmak için servet ödemeye gerek yoktur. Malzemeleri oldukça ucuzdur.

Filografi Nasıl Yapılır?

Filografi hazırlayabilmek için öncelikle oluşturmak istediğiniz motifi belirlemeniz gerekmektedir. Bu motif kuş, kalp, kelebek ya da çiçek gibi basit motifler olabileceği gibi sizin belirlediğiniz başka motifler de olabilir. Motifi belirledikten sonra bunun şeklini bir kâğıt ya da kartona çizin ve kesin. Kestiğiniz motifi ahşap üzerine yerleştirin ve çivilerle etrafını kaplayın. Bunu bütün motif bitene kadar yapmanız gerekmektedir. Ondan sonra istediğiniz renkli ipleri veya telleri çivilerden geçirmeniz gerekmektedir. Filografi bu şekilde yapılmaktadır.

Neden Filografi Sanatıyla Uğraşmak Gerekir?

Filografi öncelikle bir el sanatıdır. Emekle yapıldığından dolayı da çok kıymetlidir. Filografi sanatını yapan bir kişi bir günde sadece iki ya da üç saat çalışabilmektedir. Bu sanat oldukça emek isteyen ve sabır gerektiren bir uğraştır. İnsanlara sabırlı olmayı öğretir. Öte yandan ruhu dinlendirici ve rahatlatıcı etkisi vardır. Abd’de psikolojik tedavi sağladığı için evlere verilmekte olan filografi ülkemizde ne yazık ki fazla bilinmemektedir. Bu yüzden bu sanatı öğrenebilmek için bir kurs bulabilme şansınız yoktur. Yapabileceğiniz sadece kendi kendinizi bu alanda geliştirmektir. Öte yandan fazla kimsenin bu sanatla uğraşmamasından dolayı sizin çalışmalarınız ülkemizde büyük bir ilgi görebilir. İnsanlar sizlerin yapmış olduğu el sanatlarına hayran olabilir ve onlara da öğretmenizi isteyebilirler.

Filografi Hazırlayarak Nasıl Para Kazanılabilir?

Evinizde filografi yapmaktan hoşlanıyorsanız bu hobinizi para kazanma yoluna dönüştürmeniz mümkün. Bunun için oluşturduğunuz ürünleri öncelikle çevrenizdeki insanlara göstermeyi deneyin. Daha sonra da aksesuar eşyaları veya ev dekorasyon eşyaları satan dükkânlara ürünlerinizi tanıtmayı deneyin. Günümüzde sosyal medya da ürün tanıtımı yapmak için oldukça popüler. Burada kendinize bir platform oluşturarak ürünlerinizin fotoğraflarını yükleyebilirsiniz. İnsanlar sizin ürünlerinizi beğenirlerse mutlaka almak isteyeceklerdir. Ayrıca ürünlerinizi youtube’da bir kanal oluşturarak tanıtıma sunma imkânı bulabilirsiniz.  Videolarda ürünlerinizi görme imkânı bulan kişiler beğenmeleri durumunda sizden ürün almak isteyebilir. Öte yandan günümüzde oldukça meşhur olan ve ücretsiz ürün yükleyerek satış yapmaya imkân tanıyan uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde ürünlerinizi hem ücretsiz yükleme hem de satma şansı yakalarsınız. Satış oranlarınıza göre filografiden kazandığınız para miktarı ortaya çıkmaktadır. Bu tamamen kişiye bağlı bir durumdur. İyi satış yapabilen kişilerin kazandığı para miktarı daha fazla olmaktadır.  Ülkemizde bu sanat alanın gelişmemiş olmamasını kendiniz için bir fırsata dönüştürmenin yanında başkalarına da bu sanatı tanıtmış olursunuz. Böylece bir hobiyle uğraşma ve hobinizden para kazanmanın yanında ülkemiz insanlarını bu sanatla tanıştırmış da olarak büyük bir katkının gizli kahramanı olabilirsiniz.

Mutlaka okumalısınız: Dikiş Videoları Çekerek Para Kazanma

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.