Girişimcilik Fikirleri – Ne Tür Girişimler Yapmalı

24 Beğeni Yorum

Girişimcilik Fikirleri

Hayatta biraz cesur olmak mı gerekiyor dersiniz? Belki cesur ve çalışkan olmak gerekiyor. Yeni fikirlerden korkmamak yeniliklere açık olmak ve tabi ki çalışkan olmak. Ben yapamam dememeli insan. Maceraya atılın demiyoruz sizlere ancak önünüze çıkan iş fikrini değerlendirebilirsiniz.  Bu nedenle sizler içinpara kazanma fikirlerini derledik.

Para Kazanma Fikirleri

Reklamları izlediğinizde “ben olsam şöyle derdim” diyor musunuz? Cevabınız evetse sizde slogan bularak para kazanabilirsiniz. İnternet sitelerinde şirketine slogan bulmaya çalışan işveren ve yaratıcı kişiler bir araya geliyor. Böylece hem siz para kazanıyorsunuz hem de şirket sahibinin işi görülmüş oluyor.

  • Eğer tek başına yaşıyor ve oturduğunuz ev size büyük geliyorsa evinizin bir kısmını kiralayarak ta para kazanabilirsiniz. Ata’dan kalma bir yaylanız var. Hiç gitmediğiniz hatta unuttuğunuz, burasının size gelir kaynağı olabileceğiniz biliyor musunuz? Günümüzün büyük şehirlerinin koşturmasından bunalan insanlar artık kırsal yaşama yöneliyor. Ama sakın yaylanıza taş bir bina dikmeyin. Çadırların kurulacağı ve ihtiyaçların görüleceği alanların düzenlenmesiyle işte size yeni bir iş yeni bir gelir kaynağı.
  • Benim böyle imkânlarım yok diyenler için KOSGEB’ten destek alınarak ya da faizsiz esnaf kredisiyle sermaye sorununu da halledebileceklerini ve kendiişlerinin patronu olabileceklerini hatırlatmak isteriz. Böyle düşünenler içinde iş kurma fikirleri

İş Kurma Fikirleri Nelerdir?

  • Ülkemizde devlete bağlı olarak hizmet veren Halk Eğitimlerde ücretsiz olarak mantar yetiştiriciliği kursları verilmektedir. Bu kurslara katılabilir işi öğrendikten sonra sizde mantar yetiştiriciliğine başlaya bilirsiniz.
  • Birkaç yıl önce özellikle Çin malı plastikten yapılmış oyuncakların çocukların sağlığına zararlı olduğu haberlerini sanırız hatırlarsınız. İşte sizin de el beceriniz gelişmişse bunu bir iş fırsatına çevirebilirsiniz. Sağlık için tehlikesi olmayan bez bebekler, tahta oyuncaklar ve Legolar yapabilirsiniz. Doğru bir şekilde de pazarlaya bilirseniz düzenli bir gelir ve işe sahip olabilirsiniz.
  • Özellikle yöresel yemeklerin yapımına hâkimseniz sizde yöresel mutfakları temsil eden, damaklara hitap eden örneğin bir börekçi açabilirsiniz. Yemek yemek isteyenler için birçok alternatif mevcut. Ancak diyet yapan veya hasta olanlara hitap eden bir lokanta yok denecek kadar az etrafımızda. Sizde bu boşluğu değerlendirebilir diyet yapanlar için ya da örneğin diyabeti olan hastalar için özel yemekler yapabilirsiniz. İnternet ortamından da yararlanıp bir web sitesi açabilir ve bu şekilde hem reklamınızı yapıp hem de evlere servis edebilirsiniz.

Yeni İş Alanları

Son yıllarda emlak sektöründeki gelişmeler emlakçılık iş dalını da olumlu şekilde etkiledi. Bu bakımdan girişimcilerin yüzünü güldürecek yeni iş alanlarının başında emlak sektöründeki işler geliyor. Bunun yanında büyümeye giden ve yeni açılan şirketler sayesinde işgücüne ihtiyacın giderek artacağı düşünülüyor. Sizde insan kaynaklarından anlıyorsanız bir danışmanlık firması kurarak ihtiyaç olan işgücünü tedarik edebilirsiniz. Büyük ve küçük ölçekli birçok firmanın hayata geçmesiyle sadece işgücü değil aynı zamanda araç-gereç ve ekipman tedariki de yeni iş kollarından biri olacak gibi görünüyor. Ülkemizdeki mülteci sayısının giderek artması da para kazanmaya hevesli girişimcileri toptancılık sektörüne yöneltecek gibi duruyor.

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.