Hamburger Dükkânı Açarak Para Kazanmak

20 Beğeni Yorum

Hamburger Dükkânı Açarak Para Kazanmak

Son yıllarda para kazanmak için farklı farklı sektörler ön plana çıkıyor. Bu sektörlerden biri de butik tarzı yiyecek dükkânları açmak. Hamburger dükkânı açarak para kazanmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.
Dünyada her geçen gün, hazır yemek yani fast food yeme tarzına olan ilgi daha da artıyor. İnsanlar birçok nedenden dolayı, geleneksel yemek kültürlerinden uzaklaşıyorlar. Fast food zincirlerinin yıllık cirolarına bakarsak, insanların ne denli fastfood tarzı beslenmeye ağırlık verdiğini görürüz. Elbette ki insanlar bu konuda oldukça mutlularsa, söylenecek herhangi bir söz olamaz.
İnsanların bu konuda mutlu olduklarını görmek güzeldir; peki madem herkes fast food tarzı yiyeceklerden hoşlanıyor, sizde butik hamburgerci açarak para kazanmak istersiniz değil mi? Üstelik bu sektörün büyük bir açığı bulunuyor o da Türkiye’ye ait daha geleneksel yiyeceklerin, fast food zincirlerinde fazla değer görmemesi bulunuyor.

Butik Hamburgerci Dükkânı Nasıl Açılır?

İnsanlar daha çok Amerikan tarzı hamburger ve pizza türü tercih ediyorlar. Ama bir yandan da geleneksel yani öz benliklerine ait yiyeceklerinde fast food ürünlerde yer almasını istiyorlar; işte burada “Niche” ya da Türkçesi ile “Niş” kavramı devreye giriyor. Niche kavramı küçük pazar anlamına geliyor. Sizde geleneksel yemek kültürünüzü, fast food ürünlerle birleştirip butik hamburgerci dükkânı açmak istemez misiniz?
Aslen bu konu göründüğü kadar zor değildir. Butik hamburger dükkânı açarak para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey; tasarladığınız projeniz için; biraz para, biraz emek ve biraz sabır gereklidir. Her ne kadar, butik hamburgercilik için bir dükkân, hamburgerci yapacak eleman ya da elemanlar, teknik donanım gibi gözükse de biraz daha fazla emek harcamanız gerekebilir.
Mesela ilgili belgeler gibi. Yaklaşık 5 adet belgeyi gerekli yerlerden almanız gerekiyor ki bu belgeler şunlardır:

Hamburger Dükkânı Açmak için Gerekli Belgeler

• Vergi dairesinin sizden talep ettiği birtakım belgeler
• Dükkânın bulunduğu belediyeden alınması gereken belgeler
• Esnaf ve sanatkârlar sicil müdürlüğünden talep edilecek belge ya da belgeler
• Meslek odasının sizden isteyeceği belge
• BAĞ-KUR’un sizden isteyeceği belgeler

Butik Hamburger Dükkânı Açarak Para Kazanmak için Bunlara Dikkat Edin!

Her işte olduğu gibi butik tarzda bir hamburger dükkânı açmak için hassas olmanız gereken bazı hususlar vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Türk Usulü Hamburger Yapın
Avrupa’da ve dünyada her ülke, fast food ürünlere kendi geleneksel yiyeceklerini de katıp o şekilde kendi insanlarına hitap ederler.

Hangi ülkeye giderseniz gidin fast food zincirlerindeki mağazalardan ayrı olarak, kendi geleneksel yiyeceklerini fast food yiyeceklerle birleştirip butik pizza, hamburger, nugget tarzda dükkanlar açıp hem para kazanıyorlar hem de kendi vatandaşlarına hitap ediyorlar. Mesela hamsi Türkiye’de, neredeyse her yemeğe katılan bir yiyecek. Sizde geleneksel mutfağınızdan birçok ürünü, kendi açacağınız hamburger dükkanlarınızda kullanabilirsiniz.

Temizlik Çok Önemlidir
Günümüzde temizlik, birçok işletme için büyük önem arz ediyor. Neredeyse hiçbir işletme temizlik olmadan güne başlamıyor. Eğer butik hamburgerci dükkânı açmak istiyorsanız temizlik konusunu da ayrıca düşünmeniz gerekiyor.
Nitekim, temizlik deyince ilk olarak akla işletmelerin sabah yaptığı temizlik akla gelmemelidir. Temizlik ayrıca, görsellik de demektir; bu yüzden birtakım sağlık kuruluşlarına başvurarak, butik hamburgerci dükkanınızın temizliğini incelemelerini isteyip onların teminatlarını ifade eden bir sticker alabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısınız: Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Melisa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.