İnternette Anket Doldurarak ve Makale Yazarak Para Kazanma

46 Beğeni Yorum

İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanma yollarını merak ediyorsanız en doğru yerdesiniz. Birazdan vereceğimiz kısa bilgilerle oturduğunuz yerden nasıl ek gelir elde edebileceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca son yıllarda popüler olan makale yazarak para kazanmak için yapmanız gerekenleri de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İnternette Anket Doldurarak Para Kazanma

Günümüzde hızla yayılan internet alışveriş,  haberler, filmler, oyunlar gibi etkinlikleri kolayca yapabiliyoruz. Peki, internetten para kazanma yolları neler? Anket doldurarak para kazanmak artık evde ek iş yapmak isteyenlerin birinci tercihi gelmektedir. Tabi ki doğal olarak insanlar etrafında böyle bir işleri yapanları duymayınca elbette tereddüt etmeleri çok normal. Facebook gibi yerlerde takılacağına 2 saatlik zaman ayırarak para kazanılıyor.

Kazanmak  İçin Ne Yapmalıyım?

Sağlam anket şirketleriyle çalışmak, bu sağlam şirketleri bulabilmek için araştırma yaparak doğru bilgiye, gerçek kazanca ulaşmak olacaktır.

Anket Şirketlerini Nasıl Bulacağız?

Anket doldurarak para kazanmak için bu satırları çok dikkat okuyun. Çünkü esas problem tam olarak burada başlamaktadır. Anket şirketlerini nasıl bulacağız, nasıl kayıt olacağız vs. en az 20-30 tane anket şirketine kayıt olmalısınız iyi para kazanmak için, güvenilir anket şirketlerini bulmak için 2 adet sorun var önümüzde;

Şöyle bir durum var, ülkemizde pek olmasa da anket doldurarak para kazanma işi diğer ülkelerde çok yaygındır. Dolandırıcılar da durur mu hiç!  Hemen bunu kendi çıkarları için kullanmaya başladılar. Bu şekilde anket şirketleri insanlara anketleri doldurup parasını ödemeyen veya bir anda hesabını silen siteler türedi. Bu nedenle kayıt olacağınız anket sitelerini çok iyi araştırmalı ve gerçekten ödeme yapan sitelere üye olmalısınız.

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale yazarak kazanmak gerçekten de geçerli ve sürekli bir iş haline gelmiştir. Makale yazmak için bir takım kuralları da biliyor olmanız gerekmektedir. Öncelikle düzgün bir Türkçe ye sahip olmalısınız. Daha sonra yazım kuralları ve akabinde de seo kelimelerin ne demek olduğu konusunda uzman olmalısınız. Tabi hızlı bir klavyeye sahip olmak da en avantajlı şıklardan biri olacaktır.

Kimler Makale Yazarı Olabilir

Ek gelire ihtiyacı olan tüm öğrenci, öğretmen, konusunun uzmanı branşçılar, emekliler ve hatta ev hanımları makale yazarı olabilirler. Makale yazarı olmak için üniversite bitirmiş olmaya asla gerek yoktur. Çok kitap okumak ve hakim bir Türkçe bilgisi ile kurallara uyarak yazmak yeterli olacaktır.

Makale Yazılarında Kural Ne Olmalı

Makale yazarken öncelikle konunun içeriğinden kopmadan ve okuyucuyu sıkmadan yazılması gerektiği bilinmelidir. Sürekli tekrarlanan cümleler okuyucunun sayfadan çabucak çıkmasına sebep olacaktır. Bu yüzden de direkt konu ile ilgili bilgiler verilip, kesilmelidir. Makale yazılarında en fazla soru cevap şeklindeki metinler ilgi çeker. Sorulara verilen net ve kesin cevaplar o sayfanın oldukça verimli olduğunun kanıtı niteliğindedir. Aynı zamanda maddeleştirerek yazılan yazılar da yazınızı severek okutmanın başka bir yolu olabilir

Makale kurallarının diğer ve en önemli konularından biri de seo yani anahtar kelime uygulamasıdır. Anahtar kelimeler Google da aranılan kelimelerin en hit alan yüzdeleridir. Bu yüzdeliklere ulaşmayı herkes beceremez. Fakat başlığa bağlı kalıp, doğru anahtar kelimeleri doğru yerlerde uygularsanız siz bu işten para kazanmanın da ötesine gideceksiniz anlamına gelir. Makale yazarak para kazanma yollarının detaylarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yazımızı mutlaka okumalısınız.

İlgili İçerik: Makale Yazarak Para Kazanma

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.