Katalog Satış Firmaları

35 Beğeni Yorum

Katalogla satış yaparak para kazananların birçoğu ev hanımları ya da emeklilerden oluşuyor. Eğer siz de katalogdan satış yapmak istiyorum diyorsanız, katalogla satış yapan firmalar hakkında verdiğimiz bilgileri inceleyebilirsiniz.

Katalog Satışı Nedir?

Katalogla satış sistemi, yeni bir sistemdir. Bunun çıkış nedeni ise daha önce satıcılar sattıkları ürünlerin tümünü yanında taşıyarak alıcılara birebir olarak gidip göstermeleri gerekmekteydi. Fakat bu işlem oldukça külfetli bir işlem olmaktaydı. İcatlar ihtiyaçlardan doğar diyerek resimlendirme, deneme ürünleri gibi seçenekler doğdu bu sayede malzemelerin tümünü yanınızda taşıyarak alıcıya sunmak zorunda değil hale gelindi.

Görsel olarak alıcıya çekici gelmesi için katalog tasarımları yapılmaya başlandı ve alıcı katalogdan ürünü seçtikten sonra satıcıya ulaşır siparişini onaylatırdı. Günümüzde katalog satışlarını evde kendilerine ek iş arayan insanlarda yapmaya başladı. Katalogla satış yapmak istiyorum diyorsanız internet üzerinden firmaları bularak bu iş için başvuru yapabilirsiniz.

Katalogla Satış Yöntemleri Nelerdir?

Katalogla satış yöntemleri nelerdir diye soracak olursanız kısaca açıklamaya çalışayım. Bu sistem ile firmalar reklam ve pazarlama yapmış olurlar. Bunun yanı sıra ürün satmış olurlar. Network sistemine dâhil olanlarda sermayesiz katalog üzerinden ürün siparişi alarak bu ürünlerin satışından yüzde 30-40 oranlarında kazanç sağlamış olurlar, ayrıca kendi ekibini kurarak onların satışlarından da prim kazanma imkânını yakalamış olurlar. Katalogla satış yöntemleri çok çeşitlidir.

Katalog üzerinden satışın ilk yöntemi, yüksek cirolu firmaların ürünlerini bir katalogda sergileyerek, müşterilerinin beğenisine sunmaktır. Örneğin, bir beyaz eşya mağazasını düşünecek olursak, o anda mağazada bulunmayan bir ürünün katalogda bulunması alıcıyı tedirgin edecektir. Bu sebepten dolayı katalogda bulunan ürünlerin kesinlikle stoklanma durumu olmalıdır. Ürün ya da ürünlerin resimleri ve nitelikleri hakkında bilgi veren bir ürün kataloğu kullanarak, ürünleri müşteriye gösterebilir ve taleplerine göre sipariş alabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise kataloglarınızın âdetini arttırarak güvendiğiniz insanlara iş sorumluluğu vermenizdir. İnsanlar ürünlerden memnun oldukça birbirlerine anlatır ve tavsiye ederler böylelikle halk reklamı adı verilen durumu kendinize gerçekleştirmiş olursunuz. Fazlaca bilinen bir marka ile çalışıyor olsanız bile bu yöntem ile kazancınızı beklenmedik yerlere getirebilirsiniz.

Katalogla Satış Yapmak için Firmalara Nasıl Ulaşırım?

Ülkemizde katalog satışını birçok firma yapmaktadır. Ev eşyaları, kozmetik ürünleri, Temizlik ürünleri, tekstil ürünleri, ev gereçleri katalogları gibi birçok seçenek söz konusudur. Bunların çoğu hepimizin reklamlardan ve sosyal medyadan görebildiği markalardır. Daha fazla satış yapmak için en ucuz katalogla satış gibi bir durum arayışına girmeyiniz çünkü böyle bir durum söz konusu değildir. Kataloglar da bulunan ürünler çok çeşitli oldukları için her bütçeye hitap etmektedir.

Firmalara internet üzerinden kendi sitelerinde bulunan katalogla satış temsilcisi ol gibi bölümlerden başvuru yapabilirsiniz. Birçok firma bu şekilde başvuru almaktadır. Başvurunuz kısa süre bekletilir, bu süre içerisinde firmaya vermiş olduğunuz bilgilerin doğrulukları kontrol edilir. Firma iletişim bilgilerinizi aldığı için size kısa zaman içerisinde ulaşır ve artık onların satış temsilcileri olursunuz.

Mutlaka okuyun: Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler 2020

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.