İş Fikirleri | Ne İş Yapabilirim?

21 Beğeni Yorum

İş Fikirleri

Hayatınızın akışını değiştirmek istiyorsunuz ve yepyeni bir sayfa açmaya karar verdiniz. Hem çok para kazanıp hem de ilgi alanınıza uygun severek yapabileceğiniz bir iş mi arıyorsunuz? Ama ne yapacağınıza ve nereden başlayacağınıza karar veremiyor musunuz? İşte bahsettiğimiz bu ruh hali içindeyseniz öncelikle ne iş yapabilirim diye kendinize sormanızı tavsiye ederiz.

Ne iş Yapabilirim?

Bu sorunun cevabı belki de alacağınız en önemli karar olacaktır. Hayatınızı kazanacağınız belki uzun yıllar yapacağınız ve ilerleyeceğiniz işi belirleyeceksiniz. Bu nedenle öncelikle gelişen teknolojiyi takip edip sosyal yaşamdaki ihtiyaçları belirleyin deriz. Bu iş için ne kadar sermaye gerekeceği elbette ki en önemli unsurlardan biri olacaktır. Gelişmeye açık bir iş veya meslek grubu seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Her gün söylenerek çalışmaya gitmeyi hiç kimse istemez. Bu bakımdan gelişmeye açık olmasının yanında severek yapabileceğiniz işler arasında olmalı. Tüm bu ipuçları ışığında iş fikirleri 2020 yılında hangi trendlerden etkilenmiş bu konuyu irdeleyelim istedik.

İş Fikirleri 2020

2020 yılında filmlerdeki gibi konuşan arabalar, mekanik robotlar yok ama girişimcilik ruhuyla hareket eden yatırımcılara para kazandıracak iş kolları mevcut.

 • Hemen belirteyim iş kurmak istiyorum ama param yok diye düşünenler için KOSGEB ve faizsiz esnaf kredileri girişimcilerin hizmetine sunulmakta. 2020 yılında yeni iş fikirleri arasında döner bayilikleri, avmstandları, ayakkabıcılar ve bebek ürünleri popüler olmaya devam edecek gibi görünüyor.
 • Sağlıklı beslenmenin popüler olmasıyla yöresel ürünlere yöneliş bekleniyor. İnsanların artık hazır gıdalardan çok ev yapımı ürünleri tercih edeceği ön görülüyor. İnternetten ticaret yapmakta 2020 yılında da popülerliğini koruyacak gibi duruyor. Yeni iş fikirlerinin yanında ek gelir elde etmek isteyenler için de alternatifler mevcut.

Ek Gelir Nasıl Elde Edebilirim?

 • Eğer arabanız varsa ve trafikte araç kullanmaktan hoşlanıyorsanız arabanıza reklam alarak bu zevkinizi para kazanma aracı olarak kullanabilirsiniz.
 • İyi bir müzikal ya da şiir yazma yeteneğine sahipseniz şanslısınız demektir. Çünkü bu yeteneğinizle para kazanabilirsiniz. Yazdıklarınızı başkasının seslendirmesi için satabilir, sesiniz güzelse de video çekip sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Böylece hem ünlü olup hem de para kazanabilirsiniz.
 • Fotoğraf çekmek hobileriniz arasında mı? Peki, çektiğiniz fotoğrafları belli sitelere yükleyerek indirilmesi karşılığında para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Stok fotoğrafçılık denilen bu iş artık günümüzde çok yaygındır.
 • Bunların yanında metal, cam, karton gibi geri dönüşüm malzemelerinden de bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Zamanının çoğunu evde geçiren özellikle ev hanımları için evden para kazanma yolları da mevcut.

Evden Para Kazanma Yolları

 • Zamanınızın büyük çoğunluğunu evde ve bilgisayar başında geçiriyorsanız makale yazarlığı para kazanabileceğiniz işler arasında.
 • Benim el becerilerim daha iyi diyorsanız da eve ek iş veren firmalarla bağlantıya geçerek bebek tokası yapımı, anahtarlık yapımı, tespih dizme, çorap ya da çanta süsleme gibi el becerisi gerektiren işlerden para kazanabilirsiniz.
 • Eğer pasta ya da hamur işi yapmaktan hoşlanıyorsanız etrafınıza sipariş üstüne pasta yapabilir mantı açabilirsiniz.
 • Tüm bunların yanında ilginç iş fikirleri arasında ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bazı ipuçları vereceğiz.

İlginç İş Fikirleri

Bulunduğumuz yüzyılda insanların artık giderek daha fazla doğal gıdalara yönelmesi tarım sektörünü etkileyecek gibi duruyor. Bunun için çevreye zarar vermeyen ancak hastalık etmeni unsurları yok edecek bitkisel kökenli tarım ilacı üretimi giderek önem kazanacağa benziyor.

 • Uzaya olan ilgide giderek artmakta. İnsanlar yıldızları ve gökyüzünü merak ediyor ve gözlemlemek istiyor. Mini gözlem evi açmak insanların bu merakından para kazanmanızı sağlayabilecek iş fikirlerinden olabilir diye düşünüyoruz.

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.