Para Kazandıracak Farklı İş Fikirleri

27 Beğeni Yorum

Para Kazandıracak Farklı İş Fikirleri

Ek işler ve maddi destek sağlayacak yeni işler gibi konuları ele alacağız bu yazımızda.

Kendi işimizin patronu olmak tam olarak istediğiniz bu değil mi? Evet, evet naraları ile çığlık attığınızı duyar gibiyim. Peki, bir girişimci olarak görüyoruz kendimizi madem, ne yapmalıyız? Çoğu zaman sadece düşünürüz, bir şeyler ararız hepimiz genelde sektöre hakim olduğumuz alanlarda çalışmaktan yanayızdır ve etrafınıza baktığınızda onlarca hatta binlerce seçenek bulmakta gayet mümkün ve olasıdır. Lakin çoğu zamana dış faktörlere bağlı yaşarız ve bu dış faktörler sizi genelde olumsuz yorumları ile eleştirip, yapamayacağınız izlenimi verirler. Sonra bir bakmışsınız siz bile kendinize güvenmiyor kıvamına gelmişsiniz. Asla girişimcilikten uzak durmayın ve asla pes etmeyin.

Hatta ilk işiniz, genelde sizi yoğuran büyüten ilk uğraşınızdır nereye gitseniz o ilk iş alışkanlığının başladığı dönemi hatırlar ve o dönem nezdinde yaşarsınız. Mesela diyelim ki genelde herkesin koleksiyoncu olduğu şu devir de sizde klasik olarak eski para ve pul koleksiyonculuğu yapıyorsunuz nitekim bu koleksiyonculukla ilişkili bir iş kurduğunuzda en başlarda başta siz ve aileniz oldukça heyecanlanır çünkü bildiğiniz bir gerçek vardır ki siz koleksiyonculuk işini harfiyen güzel uyguluyorsunuzdur. Bunun bir göstergesi olarak da, bildiğiniz sektöre yönlenmeniz başta sizin işinize dört elle sarılmanızı sağlayacaktır.

Şimdi aşağıda size bazı iş tanımları ve bol para kazandıracak işlerden bahsetmek istiyorum ama bir şartla siz daha evvelinde bu sektörleri biliyor olmanız ön koşulu ile…

İç turizm – Oda Kahvaltı

Globalleşen Dünyada artık tatil yapmak çok lüks bişey değil herkesin gittiği, stresten uzaklaştığı muhakkak bazı yerler ve mekanlar vadır. Son yıllarda gözüme takılan bşeyler var sanki sizde de oldu mu bilmiyoum ama yurtdışına çıkan onca arkadaşım artık ne hikmetse yurtdışı yerine ülke topraklarını tercih ediyoru geek iç turizmin kazanmaası için gerekse ülkemizin dört bir yanının gezilmeye değer olduğu için belkide daha önemlisi ekonomik göstegenin minimize olmasıve  yurtdışının çoğu insna pahalı gelemsinden kaynaklı kim bilir, hereksin başka başka sebepleri vardır ama ortak bilinen şu ki yerli turizmci kazanıyor. Peki nasıl kazanıyor?

Eğer boş bir yatak odanız varsa ve tatil yöresinde bulunuyorsanız veya insanların günü birlik gelip gittiği yerlerde yaşıyorsanız size tavsiyemiz oda kahvaltı dahil konaklama yaılacak yeri küçük bir butik otel gibi kullanmanızdır. Sabahları da kahvaltı hazırlamada sıkıntınız yoksa, sıkıntı yapmayın bilhassa tatil zamanı küçük oteliniz şirin bir yere çevrilecektir.

Catering

Tarımdan tabağa adlı konseptimizden sizlere de bahsetmek lazımdır. Yine devletin sağladığı tarım kredileri ile organik ürünler satın alabilir ve bu çiftçiler vasıtasıyla ulaştığınız organik gıdaları pazarlayabilir insaların yılbaşı,doğum günü gibi kutlamalarında sağlıklı gıdalar için orada bulunabilirsiniz.Bunun yanı sıra küçük ve otantik bir yerde öğle yemeği sandviçleri ve pasta hizmetleri de oldukça karlı olacağınız bir iştir.Herşeyden önce Sağlık Bakanlığı’nın denetimlerine hazırlıklı olun.

Bahçıvanlık Hizmetleri

Tarım Türkiye coğrafyası için olmazsa olmazdır.Bilhassa tarım çiftlikleerinde bu işi yapan bir çok insan bu hizmeti sağlamakla uğraşırlar.Bu hizmeti verdikleri kesim ise, yaşlı veya engelli olabilecekleri gibi bahçeyle ilgilenecek zamanları olmayan meşgul kişiler de olabilirler.Bu durumda müşterinize tüm çimleri biçmek, otları ayıklamak, çiçek ekmek, ağaçları budamak ve ağaçların bakımlarını yapmak sunabileceğiniz hizmetler arasında yerini alır. Çoğunlukla müşterinin ekipmanları ile çalışabileceğiniz gibi doğa ile uğraşmak sizinde hoşunuza gidecektir.Bahçıvan olarak çalışmak için, interneti kullanın ve el ilanlarıyla müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

İnternet İşleri

Günümüzde internet üzerinden yapılan işler daha hızlı bir şekilde popülerlik kazandı ve bu durum kullanıcılar nezdinde iyice arttı. Evde çalışmak gayet kolay hatta ek iş olarak bile çoğu zmana zevkli bir uğraş olduğu için de parasından ziyade zevki devam ettirmek maksadıyla internet işleri ile uğraşılabilir.Yapmanız gereken ise gayet basit alında bir web sitesi kurup, istediğiniz ürün pazarlamasını yapabilirsiniz buna istinaden de yazdığınız yazılarla özgün makaleler ile üst sıralara çıkıp gelir elde edebilirsiniz. Etkin ve yetkin olarak yapacağınız her ürün pazarlaması size para olarak geri dönecektir.

Bakım Veya Tamir Hizmetleri

Bence en önemlilerin başında gelmektedir. Mesela bilirsiniz kış aylarında kombi bakımı gereklidir ve çoğu müşteri yaz ayından çıktıktan sonra kombi bakımını yaptırır.Bu durumda bazen yetkili firma aranırken ki pahalı ücret verdiklerinden müşteriler pek bağlantı kurmak istemezler bundan mütevellit bakım hizmeti veren yerler daha çok önem arz eder. Böyle bir işyeri açmanız ya da işi yapıyor olmanız demek sizi sıkıntılı dönemlerden geçen insanların bakım ve tamirilerini yapan ve statü gereği iyi elde gelir elde eden bir işletmede gördüğümüzü söyleyip, bu işin size ciddi kar getireceğini düşünmekteyiz.

Saydığımız tüm bu işleri yapabilmeniz için, yeter ki işin ehli olun. Az bir azıkla yola çıkan sermaye yoksunu kişiler için, yeni iş fikirlerini ve fırsatlarını sizler için araştırdık.

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.