Saçlarınızı Satarak Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

28 Beğeni Yorum

Saçlarınızı Satarak Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

 

Ek gelir elde etmek artık online desteğin de çok olduğu günümüzde oldukça mümkün olmaktadır. Bilgisayar başında rutin ek gelir yollarının yanında farklı ve ilginç gelir elde etme yolları da mevcuttur. Öğrenci, emekli ya da paraya gerçekten ihtiyacı olanların başvurduğu farklı bir yöntem de saçlarını satarak para kazanma yoludur. Kimi kitleler tarafından etik ve caiz bulunmayan bu yöntem bazıları tarafından da kaçırılmayacak bir fırsat olarak görülmektedir.

 

Artık son yıllarda en popüler para kazanma yöntemleri arasında saç satma da yer almaktadır. Uzun saçları olanlar ya da ekstra para kazanmak isteyen kişiler saçlarının bakım durumuna göre ya da uzunluğuna göre 500 ile 2000 TL arasında değişen miktarlarda para kazanabilir. Saç satın alınır ilanı veren firmalara ulaşarak işlemler gerçekleşiyor. Acil paraya ihtiyaç durumlarında ya da saçlarını zaten kestirmek isteyen kişiler saçarını nakit paraya kolayca dönüştürmektedir.

 

Hangi Saçlar Daha Çok Satılmaktadır?

Saçlarınızın ne kadar sürede uzadığı ise yapınıza bağlı. Oldukça kolay olan bu işlem sayesinde kısa zamanda yüksek miktarlarda para kazanmak mümkün. Saç alıcısı kişiler boyasız, sağlıklı, 25 cm ölçülerinden daha uzun saçları almayı istemektedir. Saç satın alan kuaförler fiyatları belirlemekte. Sigara içen kişilerin saçları, perma uygulanan saçlar, beyazlayan saçlar kuaförler tarafından tercih edilmemektedir.

 

Online Olarak Saç Satışı Yapmak

İnternetten saç satın alan kişilerle iletişime geçerek saç satışı konusunda fikir almak mümkün. Saç şeklinin özelliklerini belirtmek; kıvırcık, düz ya da dalgalı diyerek açıklama yapmak saç satmak isteyen kişilerin belirtmesi gereken detaylar arasında bulunuyor. Saç satışı fiyatları uzunluğuna göre değişmektedir. Satış şansını artırmak için ise saçın farklı açılardan fotoğrafının çekilmesi öneriliyor. Saç bakımı alışkanlıkları, fön makineleri, düzleştirici kullanımı da önemli detaylardan bazıları.

 

Saç Tipine ve Yapısına Göre Belirlenen Fiyatlar

Teklif fiyatları belirlenerek piyasa fiyatlarında tutmak önerilir. İnternet üzerinden alıcılarla anlaşmadan önce saçları kesmek, belirlenen adreslere göndermek gerekir. Ödeme ele geçmeden önce saçların gönderilmemesi önerilmektedir. Saçımı satmak istiyorum ne kadar eder diyenlere kuaförler cevap vermektedir. Uzun saçlar çok değerli olup saçları satmadan önce uzatmaya çalışılması da önerilir. Online satış işlemi yaparken kimliğin saklı tutulması, tam adın kullanılmaması önemlidir.

 

Kimler Saç Satın Almayı Talep Ediyor?

Saçın doğallığını bozacak herhangi bir işlem yapılmamış olması gerekmektedir. Saçlar yeterli uzunluğa ulaştıysa firmaların istedikleri kriterlerde saç kesiminin yapılması önerilir. Satış fiyatları saçın özelliklerine göre değişkenlik göstermekle birlikte kilogram başına ortalama 500 TL civarında kazanmak mümkündür. Saç satın alan yerlerin sayısı da fazladır. Saç uzatma şirketleri, peruk firmaları, koleksiyoncular doğal, sağlıklı saçlar için yüksek bedeller ödemektedir.

 

Siz de saçlarınızın uzama hızına ve kalitesine güveniyorsanız ve bu yolla para kazanmanın akıllıca olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle değerlendirmenizi öneririz.

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.