Üniversite Hastanesi En Az 4 Bin Lira Maaşla Personel Alımı Yapıyor!

25 Beğeni Yorum

Mersin Üniversitesi En Az 4 Bin Lira Maaşla Sağlık Personeli Alımı Yapılacağını Duyurdu!

Resmî Gazete ’de yayınlanan duyuruya göre Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sağlık personel alımı yapılacağı açıklandı. En az 4 bin lira maaşla görev başlayacak olan hemşire, sağlık teknikeri ve diğer sağlık personeli alımı için adayların aranan kraterleri taşıması gerekiyor. Mersin Üniversitesi Rektörlüğü’nün 43 hemşire ile birlikte toplamda 49 sağlık personeli alımı ile ilgili tüm detaylar haberimizin devamında…

Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği bünyesinde istihdam edilecek olan sağlık personel alımlarının sözleşmeli statüsünde olacağı KPSS B grubu puan sıralamasına göre yapılacağı açıklandı.

Sağlık Personeli Alımı İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

 • Sağlık personeli alımı için başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu’nun 48. Maddesi uyarınca aşağıdaki özel şartları taşımaları gerekiyor.
 • Tercih edilecek olan kadronun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.
 • Lisans mezunlarının 2018 KPSS B grubu sınavına girmiş olmaları ve KPSSP3 puan türünden bir puana sahip olmaları.
 • Ön lisans mezunlarının ise 2018 KPSS93 puan türünden bir puan almış olmaları.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan maaş almamaları.
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumlarının olmaması.
 • Ayrıca adaylarla bir hizmet sözleşmesi imzalanacak olup, sözleşmede yer alan tüm maddeleri adayların yerine getiriyor olmaları da başvuruda bulunabilmeleri için şart koşuluyor. Aksi halde bu şartları taşımayan adayların sözleşmeleri feshedilecektir.

Sağlık Personeli İçin Başvurular Nasıl Yapılacak?

 • Mersin Üniversitesi’nin açmış olduğu kamu personel alımı başvurusu için adayların istenilen belgeler kısmında yer alan (1) numaraları online başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.
 • Online başvuru formunu dolduran adayların ilan bitim tarihini kadar üniversitenin Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen teslim etmeleri de şart koşulmuş. Dolayısıyla ilgili ilana online başvuru yapılamıyor.
 • Sağlık personeli alımı için başvuracak adaylar, açılan pozisyonların sadece birine başvuruda bulunabilecek.
 • Adayların KPSS puan türünün ve sınava girilen yılın uygun olmaması halinde başvuruları geçersiz sayılacak.
 • Tecrübe istenen kadrolara başvuran adaylardan, başvuru esnasında daha önce çalışmış oldukları kurum ve pozisyonlarını gösteren belgeleri ilgili birime ibraz etmeleri gerekiyor.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık personeli alımı için başvuran adaylar yazılı veya sözlü sınava tutulmaksızın 2018 KPSS B grubu puanlarına göre değerlendirilecektir. Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylardan başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 15 gün içinde gerekli belgeleri üniversitenin Personel Daire Başkanlığı’na iletmeleri gerekiyor. Son başvuru tarihi ve belgelerin teslim yer ve zamanı yine Personel Daire Başkanlığı tarafından 15 gün içerisinde açıklanıp, kazanan adayların listeleri açıklanacaktır.

 

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.