Yaşam Koçluğu Yaparak Para Kazanmak Mümkün!

20 Beğeni Yorum

Son yıllarda sıkça duyduğunuz yaşam koçluğu, bugün olduğu gibi gelecekte de önemli sektörlerden biri olmaya aday. Kişilerin sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmasının yanı sıra ruhsal motivasyonlarını da yükseltmek için desteğe ihtiyacı vardır. Daha çok sanatçıların ve popüler olan kişilerin yanlarında görmüş olduğumuz yaşam koçları, kişilerin pozitif duygularını ortaya çıkarmasına ve motivasyonlarını arttırmaya destek olan kişilerdir. Eğer siz de yaşam koçluğu yapabilecek yeterlilikteyseniz, çeşitli kariyer sitelerinde yayımlanan yaşam koçu iş ilanları aracılığıyla bu mesleğe başlayabilirsiniz. Ya da bireysel olarak yaşam koçluğu yaparak destek olacağınız kişilere ulaşmaya çalışabilirsiniz. Hatta online olarak da yaşam koçluğu yapabilir ve seans saatine göre belirli bir gelir elde edebilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Nasıl Bir İş?

İnsanların para kazanmaları ve hayatlarını devam ettirmeleri önemli bir konudur. Bu hususta birçok iş fikri ortaya çıkmış olup, insanlar açısından bu iş fikirleri araştırılır hale gelmiştir. Bu konuda yaşam koçluğu en belirgin iş imkanlarından biridir. Son derece önemli olmakla beraber insanlar özel hayatları başta olmak üzere birçok yönde size başvuracaklardır. Bu sebeple insanları dinleyen ve onlara yol gösterici olan biri olmalısınız. Tüm hayatını yönlendirecek olan yaşam koçlarına güvenecek bu kişiler her anını onlarla paylaşır.

Genellikle iş yoğunluğu, sıkıntı, ailevi sebepler ve kararsızlık, bir yaşam koçundan destek alınmasını mecburi kılar. Bu aşamada kişilere vereceğiniz destekler sayesinde onları memnun edecek ve para kazanmaya başlayacaksınız. Yaşam koçu olan kişiler, insanlara profesyonel destek ve yardım imkânı sağlarlar. Sağlık başta olmak üzere gündelik hayatta yapılan her şeyin yönetimi yaşam koçları sayesinde yapılabilir. Bu psikolojik açıdan destek almak için son derece gerekli bir konudur. Bu durum hem para kazanılması hem de insanlara yardım edilmesi açısından son derece değerli bir iştir.

Yaşam Koçluğu Nedir, Nasıl Yapılır?

Yaşam koçu olmak için ne okumak gerekir diye düşünebilirsiniz. Hemen belirtelim ki, çok geniş bir yelpazede hizmet veren yaşam koçluğu için daha çok psikoloji, PDR, spor bilimleri, spor eğitmenliği gibi alanlarda eğitim almıştır. Tıp alanında da eğitim alan ünlü yaşam koçları da ek sertifikalar ve eğitimler alarak yaşam koçluğu yapabilirler.

Yaşam koçluğu insanlara psikolojik açıdan destek sağlamayı amaçlayan bir meslektir. Son derece önemli olan bu hizmetler sayesinde insanlar kişisel olarak kendilerini geliştirebilir. İnsanların psikolojik sorunları, tüm durumları yanlış anlaması sebebi ile ortaya çıkar. Bu durumun ortadan kaldırılması içinde yaşam koçları onlara destek sağlar. Genel olarak kişilerin olaylara farklı bakış açıları ile bakmasını sağlayan bu çalışanlar, onlara doğru yolu bulmaları ve sürekli olarak stres içerisinde yaşamamalarını öğretir.

Genel olarak yaşam koçlarının lider görüşlü olması ve insanlara yol göstermesi gerekir. Yaşam koçu olmak adına belirli eğitimler veriliyor olsa da normal kişilerde yol gösterici olan bu yaşam koçluğunu yapabilir. Bu tür hizmetlere ihtiyaç duyan kişiler kendi hayatını yön veremediğinden şikayetçidir. Olaylara dikkatli bakamama ve kararları verememe gibi durumların ortadan kaldırılması için iyi bir destek gerekir. Bu hususta yaşam koçu olmak ve kendiniz için çok iyi olacak miktarda paralar kazanmak mümkün olacaktır

Yaşam Koçlarının Faydası

Yaşam koçluğu yapan kişiler bu hizmetleri alanlara gelecek hayali kurmayı öğretir. Onların planları doğrultusunda çalışmalarını ve sorunsuz bir şekilde bu yönde destek almalarını sağlar. Profesyonel bir yaşam tarzı sürmeleri konusunda onları uyarır. Sabah kalktıklarında ne yapmaları gerektiğini, öğlen ne yemelerini, akşam işten sonra nereye gitmelerini yaşam koçları söyler. Bu sayede kişilerin ruh sağlığı yerine gelir. Psikolojik açıdan destek almak isteyen kişiler için bu önemlidir.

Özellikle sürekli olarak yapmak istediklerini erteleyen kişiler için iyi bir terapi imkânları sağlarlar. İş hayatı başta olmak üzere, insanların gündelik ve özel hayatlarının düzenlenmesini sağlayan bu kişiler gelişmiş olarak sağladıkları hizmetler ile daha yüksek paralar kazanabilir. Daha fazla kişiye bu hizmeti vermek son derece gereklidir. Bunun için kişilerle başarılı bir görüşme geçirmek ve onların tüm sorunlarını ortadan kaldırmak önemlidir. Pozitif bir birey olmaları konusunda yaşam koçları rahatsız kişileri bilinçlendirir. Nasıl hayatı yaşamaları ve zevk almaları konusunda onlarla sohbet edip, tüm sıkıntılarını dinlemektedirler.

Yaşam Koçluk Desteğinden Sonra Ne Olur?

Gündelik yaşam ve iş hayatının yoğun temposu son derece sıkıntılı dönemler ortaya çıkarır. Bu konuda özellikle iyi bir yaşam koçundan destek almak gerekir. Bunun yanında insanların geçimlerini devam ettirmek ve para kazanmaları için bu tür iş fikirlerine başvurmaları gerekecektir. Para kazanmak her bireyin istediği bir durumdur. Yaşam koçu olmak için sertifika almak gerekecektir. Bu durum insanlara daha güvenilir ve yararlı görüneceğiniz kanısını kazandıracaktır.

Gündelik yaşamda sıkıntı çeken ve enerjik olamayan kişilere bu konuda fırsatlar tanıyan koçlar, son derece önemli kişilerdir. Özellikle alanınızda iyi bir birey olarak daha fazla kişiye ulaşmanız mümkün olmaktadır. Günlük yaşamın belirli bir düzende devam etmesi için iyi bir destek önemlidir. Özellikle bu tür koçlar sağladıkları hizmetler ile tanıtımlarını daha fazla kişiye ulaştırılabilir. Bu sayede daha fazla kazanç ihtimali ortaya çıkar. Tüm iş imkanlarında olduğu gibi yaşam koçluğunda da titiz bir çalışma ve sorunsuz hizmet gereklidir. Geniş iş fikirleri sayesinde yüksek kazançlı fırsatlar ortaya çıkacaktır. Bu hususta dikkatli olunmalı ve yaptığınız işten zevk almalısınız.

Yaşam Koçları Ne Kadar Kazanır?

Ülkemizde yaşam koçu iş olanakları her ne kadar çok sınırlı gibi görünse de yurtdışında bu işten çok yüksek para kazanan yaşam koçlarının olduğunu biliyoruz. Tamamen severek yapılabilecek bir meslek olan yaşam koçluğu aslında bir hayat tarzıdır. Sağlıklı hayat tarzını benimsemekte zorlanan kişiler bu konuda desteğe ihtiyaç duydukları için yaşam koçluğu desteğine ihtiyaç duyarlar. Böylece hem hayatlarını düzene sokarlar hem de zihinsel ve fiziksel sağlıklarını korurlar.

Bu sektöre gönül verenler için oldukça zevkli ve keyifli bir meslek olan yaşam koçluğu aynı zamanda bu kişilerin gelir kaynağı olma durumundadır. Peki yaşam koçları ne kadar kazanır dersiniz? Aslında bu soruya verilebilecek net bir rakam yoktur. Çünkü sektördeki bilinirliğinize ve müşteri sayısına bağlı olarak kazanılan ücretlerde değişir. Şöyle bir örnek verecek olursak; bazı yaşam koçları günlük saat ücreti üzerinde çalışmakta ve saat başı -150-250 lira gibi bir ücret almaktadırlar. Eğer yaşam koçluğu sektöründe deneyimli ve tanınan biriyseniz, geniş bir müşteri portföyünüz varsa kazanacağınız aylık ücret de değişecektir.

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.