Yeni Polis Alımları Ne Zaman Yapılıyor?

29 Beğeni Yorum

Yeni Polis Alımları Ne Zaman Yapılıyor?

Polis akademisinin yayınlamış olduğu veriler ışığında; 2014 yılından itibaren günümüze kadar polis teşkilatı bünyesine katılan polis ve iç işleri bakanlığına bağlı bekçi alımlarının üniversite mezunlarının çoğunlukta olduğu belirtildi. Toplamda 2014 yılından bu yana 92.450 polis memuru alımı yapan teşkilat geçtiğimiz günlerde 24. Dönem polis memuru alımını gerçekleştirdi. Bu alımın ardından gözlerini teşkilatın sitesinden ayırmayan, diğer bir alım için bekleyen yüzbinlerce insan var. Buna istinaden hazırladığımız yazımızdan yakın bir zamanda POMEM alımı daha gerçekleşeceği müjdesini vermek isteriz.

İçişleri Bakanlığının Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, talimatları ile  “Güven Masası” uygulaması adı altında merkezi amirliklerinde görevlendirilmek üzere geçtiğimiz günlerde lisans mezunu 2.500, 500 ön lisans mezunu toplam 3000 kadın polis memuru adayı alınacağı polis teşkilatı başkanlığının resmî internet sitesinde  duyurulmuştu. 24. Dönem polis alımı ile birlikte,  polis adaylarının eğitimlerinin ne zaman başlayacağı konusunda yapılan açıklamalarda; Temmuz ve Ağustos aylarını içeren dönemde eğitimlerine başlamaları beklenmektedir. Bu alımın yalnızca kadın personel alımı olması üzerine, polis olma hayali olan kişiler, özellikle erkek polis adayları, diğer bir alımı beklemeye ve araştırmaya başladılar. Merak konusu olan 25. Dönem polis memuru alımı hakkında yakın bir zaman önce müjdeli açıklamalar geldi. Bu açıklamalar doğrultusunda sizlere doğru bilgileri verebilmek adına ilgili makamların açıklamalarını göz önünde bulundurarak sizlere doğru yönlendirmeyi yapmaktayız.

10 Bin Yeni Polis Memuru Alımı

Yıl içinde çok sayıda personel alımı yapan polis teşkilatı önümüzdeki günlerde de artarak çok fazla farklı alımlar gerçekleştireceğine dair açıklamaları ilgili makamlarca ifade edilmektedir. İç işleri bakanlığından yapılan açıklamalarda, Polis Akademisi’nin geçtiğimiz günlerde yapılan 3000 kadın polis memuru alımı üzerine bir de 25. Dönem polis memuru alımı için 10.000 polis memuru alımı yapacaklarını açıklandı. Merak ile ve heyecan ile beklenen 25. dönem POMEM duyurusunun Temmuz ayı içerisinde yayınlanması beklenmektedir. Bu dönem alınacak personelinde 2020 yılı içerisinde eğitimlerine başlayacağını belirtmekte yarar var.

2019 Yılı İçinde Yapılacak Polis Alımı İlanları

İlgili polis teşkilatı birimlerince yapılan açıklamalarda, 2019 yıl sonuna kadar toplamda 95 bin memurun alımının gerçekleştirileceği açıklandı. 25. Dönem de alınacak 10.000 polisin özel harekat veya polis memuru statüsünde hangisinin olacağı konusu netleşmiş değildir. 24. Dönem polis adaylarının eğitimlerinin bitmesinin ardından yapılacak ola açıklamada detayları ile alım şartları hususunda bilgiye sahip olacaksınız.  İç işleri bakanlığı; halkla bir arada görüş alışverişi yapılarak yapılan görüşmelerde, 25. Dönem polis memuru alımı hakkında KPSS’den önce alımın yapılabileceğine dair açıklamalardan söz edilmektedir. 25. Dönem polis memuru alımında bazı şartların değişebileceğine dair birkaç açıklamada da bulunuldu. Yeni personel alımının 24. Dönem eğitimlerinin bitmesinin ardından yayımlanacağı konusunda açıklamalar yapılmaktadır.

İlgilenebileceğin diğer başlıklar.

Yazar Hakkında: Trisilanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.